Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

Polonistki III LO Małgorzata Bonio i Renata Kasperkiewicz od września 2021 roku uczestniczyły w projekcie Teatr Działa prowadzonym przez ŚCDN w Kielcach pod kierunkiem Izabeli Kalety. W ramach tego działania poznawane były różne formy i konwencje teatralne, sposoby wyrażania emocji, rola mimiki, gestu i słowa. Warsztaty obejmowały prace nad scenariuszem, scenografią, reżyserią. Zakończone były profesjonalną sesją fotograficzną.  Wszystkie działania doprowadziły do powstania spektaklu "Sny", który był inspirowany twórczością malarza Tadeusza Makowskiego. 

8 czerwca 2022 miał miejsce finał projektu Teatr Działa . Odbyła się konferencja, na której doszło do prezentacji spektaklu teatralnego stworzonego przez nauczycieli.
Najważniejszym elementem projektu była jednak praca z grupą teatralną działającą w III LO. Małgorzata Bonio i Renata Kasperkiewicz wspólnie z młodzieżą przygotowały spektakl pt. "Spojrzenie na ..."
Grupa uczestniczyła w przeglądzie form teatralnych w Kielcach i zaprezentowała ten spektakl. Spośród wielu grup teatralnych z województwa świętokrzyskiego uczniowie III LO zdobyli I miejsce. Spektakl nawiązywał do problemów współczesnego świata. Ukazywał różne uczucia i emocje bliskie młodym ludziom. Za pomocą gestu, mimiki i różnorodnej ekspresji młodzież wyraziła siebie. 
III LO prowadzi klasy o profilu artystycznym, odbywają się zajęcia koła teatralnego, na których młodzież może rozwijać swoje zdolności i umiejętności artystyczne.
Polonistki M.Bonio i R.Kasperkiewicz inspirują młodzież do działania, tworzą atmosferę sprzyjającą twórczej pracy.
 
 
 
 

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2024 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.