Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

 

5 grudnia 2022 r. uczniowie z klasy 2a i 3a wraz z opiekunkami - Jolantą Dobosz i Anitą Kwiatkowską, wzięli udział w konferencji edukacyjnej „Wiem – więc żyję bez ryzyka AIDS” . Jest to powrót do tradycji organizowania w naszym mieście spotkań profilaktyki zdrowego stylu życia.
Organizatorami spotkania w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Polski Czerwony Krzyż – Świętokrzyski Oddział Okręgowy w Kielcach – delegatura w Starachowicach.
Gościem konferencji był pan Roman Latoszyński - edukator z zakresu HIV/AIDS z Polskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej Res Humanae w Warszawie, który od lat walczy z chorobą, dlatego jeździ po kraju i spotyka się z młodymi ludźmi, by tłumaczyć im m. in., jak ważna jest profilaktyka i jak ważne są badania.
Uczestnicy spotkania podnieśli poziom swojej wiedzy z zakresu zagrożeń wynikających z ryzykownych zachowań oraz zostali uświadomieni, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Poznali też inne choroby przenoszone drogą płciową i podstawowe zasady profilaktyki tych chorób. Dużą wiedzą wykazał się m.in. Ernest Styczeń z klasy IIa , który otrzymał od prowadzącego specjalną nagrodę.

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2024 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.