Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

Grupka uczennic z klasy IIa pod kierunkiem  nauczyciela biologii Jolanty Dobosz przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Tradycyjny sad". 

„TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie.

Sad może zostać założony przy szkole, kościele, plebanii lub na działce należącej do gminy. Kładzie się  nacisk na prowadzenie sadu w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko.

Zanim jednak dostaną fundusze na założenie sadu, nasze sadowniczki  muszą wykonać  szereg zadań: wybranie nazwy zespołu, stworzenie logo, zdobycie wiedzy, wykonanie prezentacji, promocja projektu, itd. Jednym z nich jest też wizyta w sadzie. Wczoraj zespól wybrał się do takiego sadu w Jasieńcu pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Olbrzymi sad wywołał dużo emocji a spotkanie z sadownikiem  dało sporą dawkę wiedzy i motywację do dalszego działania.

 

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2024 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.