Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

21 grudnia 2017 roku w szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem "Pójdźmy wszyscy do stajenki..." w wykonaniu uczniów klasy Ia.

Na wstępie  dyrektor Mirosław Niewczas powitał całą społeczność szkolną  oraz  przybyłych gości, jak również złożył świąteczne życzenia. Głos zabrała obecna na jasełkach pani  Mariola Gałka, prezes ZNP w Starachowicach,  która mówiła o niezwykłej, serdecznej atmosferze, jaka panuje w naszej szkole i także złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz  noworoczne.    Również  tego dnia została podsumowana akcja Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat pod nazwą "Świąteczna zbiórka żywności" , w której nasze liceum brało czynny udział. Uczestnikom akcji zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Młodzi aktorzy  z klasy I a przypomnieli wszystkim historię narodzin Jezusa Chrystusa wcielając się w rolę Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów  i mędrców. Tradycję  połączono również z wesołą  scenką  rodziny wspólnie zasiadającej do wieczerzy. W  przedstawieniu wzięli udział niemal wszyscy uczniowie z klasy Ia  oraz Antek Tuchowski z II a i Kuba Walczak z IIIa . Solowo wystąpili Martyna Bidzińska oraz Sebastian Fudali. Dopełnieniem występu były pięknie odśpiewane  kolędy, przy  akompaniamencie gitarowym  Adama  Styka z IIIa , które wprowadziły wszystkich zebranych w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Opiekunem artystycznym młodzieży była Małgorzata Bonio przy współudziale księdza Łukasza Ślęzaka.

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2023 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.