Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

 

29 maja 2018 roku w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach, odbył się konkurs poezji mówionej i śpiewanej pod hasłem ,,Ty jesteś moje imię i w kształcie i w przyczynie "- poświęcony  Krzysztofowi  Baczyńskiemu.


     W konkursie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych oraz średnich. Patronat nad tegorocznym konkursem objęła pani Danuta Krępa- Starosta Powiatu Starachowickiego, którą reprezentowała pani Monika Nowak - Członek Zarządu Powiatu . Po przywitaniu zebranych gości, nastąpiło losowanie numerów decydujących o kolejności wystąpień uczestników. Następnie głos zabrał dyrektor III Liceum pan Mirosław Niewczas. W swoim wystąpieniu przedstawił sylwetkę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz podkreślił ogromną pamięć uczniów o patronie. Baczyński był wielkim Polakiem, patriotą i bohaterem Powstania Warszawskiego. W koszmarnej powojennej rzeczywistości nigdy nie zapomniał o urodzie życia i pięknie świata. Na kartach literatury polskiej pozostaje jako jeden z największych twórców poetyckich. Jego poezja wciąż inspiruje młodych ludzi , dlatego już po raz kolejny wzięli oni udział w konkursie organizowanym przez III LO.
   W skład jury, obserwującego zmagania młodzieży weszli: pani Anna Paluch- instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury, pani Barbara Żłobecka- wieloletni organizator konkursów poezji religijnej, pani Małgorzata Bonio - nauczyciel polonista III LO i opiekun grupy teatralnej oraz Karolina Rakowska - uczennica III LO, zwyciężczyni wielu konkursów muzycznych w kraju i za granicą. Występ Karoliny otworzył konkurs, a uczestnikom dodał odwagi i zachęcił do rywalizacji. Młodzież zaprezentowała się na najwyższym poziomie. Zachwytów i gromkich braw ze strony widowni nie było końca. Utwory, które przedstawili uczestnicy, sprawiły, że jury miało problem z wybraniem najlepszych. Wśród nagrodzonych osób w kategorii poezja śpiewana znaleźli się: I miejsce Maja Adamiak z Gimnazjum nr 3, II miejsce Paulina Nowak z I LO , III miejsce Zuzanna Bednarczyk z Gimnazjum nr 3 oraz w kategorii poezja mówiona I miejsce Klaudia Jędrzejczyk z Gimnazjum w Rzepinie, II miejsce Marek Samsonowski z Gimnazjum nr 1 , III miejsce Maria Daniszewska z I LO.  Jury przyznało także wyróżnienia dla Marty Świrty z Gimnazjum z Krynek, Katarzyny Gralec z Gimnazjum w Mircu oraz dla Kingi Kelner z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Podziękowania należą się gronu pedagogicznemu III-ego Liceum za przygotowanie tegorocznego konkursu, jak również Staroście Powiatu Starachowickiego, za objęcie patronatu nad nim oraz ufundowanie nagród rzeczowych dla młodzieży. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2023 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.