Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

 

Dnia 15 czerwca 2018 roku uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach, wybrali się na dzień otwarty do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Wycieczka, zorganizowana przez panią mgr Anitę Skowrońską została zasponsorowana przez Społeczną Akademię Nauk w Kielcach i związana była z Innowacją Policyjną, która będzie od września realizowana w murach naszej szkoły.

Podczas wyjazdu licealistom towarzyszyli uczniowie ze wszystkich szkół gimnazjalnych z terenu miasta oraz uczniowie z Gimnazjum w Chybicach,  którzy zostali wyróżnieni w drodze losowania, na przeprowadzonych w naszej szkole warsztatach z doradztwa zawodowego w kwietniu bieżącego roku. W trakcie wycieczki uczniowie mogli przyjrzeć się pracy czworonożnych funkcjonariuszy. Na miejscu policjanci przedstawili krótki pokaz umiejętności psów tropiących, które pełnią w swojej pracy wiele funkcji. Począwszy od pracy patrolowej, gdzie pies asystuje policjantowi oraz ochrania życie jego i innych, poprzez zatrzymywanie groźnych przestępców, co również młodzież mogła obejrzeć w Sułkowicach. Kolejną atrakcją wycieczki był pokaz policji konnej. Konie to bardzo mądre zwierzęta, które w policji radzą sobie równie dobrze jak psy. Istotnym punktem programu dnia otwartego ZKP był test sprawności fizycznej, w którym uczniowie mogli sprawdzić swą formę i zmierzyć się z przygotowanymi przez policjantów zadaniami. W Sułkowicach, młodzi ludzie, mogli zapoznać się nie tylko z pracą policji i zwierząt, ale także całym wyposażeniem funkcjonariuszy. Na poszczególnych stanowiskach dostępnych do zwiedzania, można było obejrzeć broń oraz mundury. Dużą uwagę przyciągnęły także samochody policyjne. Dzień spędzony w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach , ukazał pracę policji, która wiąże się z dużą odpowiedzialnością oraz rolę zwierząt, która jest niezastąpiona.

 Ewelina Garbacz

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2024 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.