Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

Mariusz Włodarski  –  producent filmowy, wykładowca na Wydziale Reżyserii oraz Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi zdobywca Oscara za film „Ida”, zdobywca wielu nagród za film „Inrtuz”, zdobywca nagrody filmowej Orły 2018 za najlepszy film dokumentalny „21 x Nowy Jork”, "Niepamięć", "Sweet", "Śniegu już nigdy nie będzie"- kandydat do Oscara.

Filip Prokop i Arkadiusz Pająk - właściciele Hotelu Senator, wspierają lokalną przedsiębiorczość, co zaowocowało Projektem „ Zielony Polska Waluta Lokalna”.
Obaj robią to, co zaplanowali, co zawsze należało do  sfery ich zainteresowań. Zmiana oblicza hotelu daje im powód do satysfakcji, podobnie jak stworzony przez nich zespół ludzi, z którymi na co dzień pracują. Pasją Arkadiusza jest  wdrażanie zmian, szkolenie pracowników i szukanie psychologicznych podstaw sztuki motywacji.  Uważa, że wszystko jest możliwe, jeśli się tego pragnie. Podobnie myśli Filip, który stara się pokonywać przeciwności i zdobywać to, co jeszcze nieznane.  


Marcin Wesołowski  -  odbył podróż dookoła świata; absolwent Szkoły Głównej Handlowej, a także studiów  podyplomowych  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskał także międzynarodowe  uprawnienia audytora wewnętrznego.
Kiedy zaczął planować swoją roczną podróż dookoła świata, był już od kilku lat pracownikiem korporacji odpowiadającym za projekty w Europie Środkowo – Wschodniej. Ponad 2 lata trwały przygotowania do rocznego urlopu w pracy, a potem … 7 kontynentów, 20 krajów, 103 miejsca zamieszkania, 64 loty samolotem. Niezwykłe pod względem logistycznym przedsięwzięcie.

Piotr Fudalej - ukończył biotechnologię i zarządzanie systemami produkcyjnymi  na Politechnice  Gdańskiej. W Kompani Piwowarskiej przez prawie 10 lat pracował jako secjalista ds. sensoryki i rozwoju nowych produktów. Obecnie pracuje w centrum badawczo rozwojowym grupy  Carlsberg w Obernai we Francji, pełniąc  rolę Senior Project Managera ds Implementacji napojów alkoholowych (głównie piwa) i bezalkoholowych. Jego praca polega na wsparciu wdrożenia nowych receptur w pełnej (industrialnej) skali, obsługuje projekty na całym świecie. Wiąże się to często z podróżami, dlatego   odwiedził wiele zakątków świata - Australię, Kanadę, Iran, Rosję, Ukrainę, prawie całą Europę.

Anna Maria Adamiak - śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, pieśniarka, pedagog, muzykoterapeuta. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stale poszerza swój repertuar. Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami., aktorami, tak w kraju, jak i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.
Jest odznaczona, m.in. honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą, nagrodami Jupiter za działalność artystyczną, Medalem Zasług „Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc”( Francja), Srebrnym Pucharem na 31 April Spring Friendship Art. Festival ( Korea), Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki za rozsławianie polskiej kultury operowej w kraju i za granicą ( Litwa).
Została wyróżniona Dyplomem „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka”, nagrodą przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej - „Mimo Wszystko” oraz odznaką „Przyjaciel Dziecka”, przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Występowała, m.in. w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Irlandii, Ukrainie, Litwie, Węgrzech ,Rumunii, Białorusi, Francji, Monako, Korei Północnej, Łotwie, Estonii.


Jakub Jędrzejewski - operator kamery lub asystent operatora kamery w wielu filmach m.in. " w nominowanym w 2012r do nagrody Oskara "W ciemności", czy "Sala samobójców".

Łukasz Stępniewicz - zajmuje się szeroko pojętą muzyką, i produkcja muzyczną. Ma swoje studio. Zrobił setki piosenek z różnymi artystami. Gra zawodowo jako gitarzysta sideman z różnymi artystami. Na stałe pracuje koncertowo z Majką Jeżowską. Czasem z K.A.S.Ą Kasowskim, Izą Trojanowską itp. Robi i produkuje wideoklipy. Poza tym na co dzień pracuje z młodzieżą w 2 domach kultury w Warszawie. Jest członkiem Zaiksu i Sawpu.

Kamil Surdy - obecnie jest dyrektorem w firmie Klikom.net, wcześniej przez 16 lat pracował w MAN, był kierownikiem międzynarodowych zespołów projektowych, przenosił m.in. linie produkcyjne szkieletów autobusów turystycznych i podwozi samojezdnych z Niemiec. Był też kierownikiem w dziale jakości i odpowiadał za kontakty zakładu ze wszystkimi serwisami na świecie.

Sebastian Garbacz - studia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa na Politechnice Rzeszowskiej, jest kierownikiem sprzedaży w odlewni precyzyjnej należącej do amerykańskiego koncernu CPP Poland Odlewnie precyzyjne produkujące części do silników lotniczych  dla  największych  producentów  silników lotniczych na świecie - Rolls-Royce, GE Aviation, Pratt & Whitney, Honeywell, MTU

Emil Krzemiński - były Prezes Klubu Sportowego Star Starachowice oraz twórca Krajowego Centrum Druku 3D w Starachowicach. Większość dotychczasowej pracy zawodowej związany z informatyką, grafiką, administracją, sportem oraz pracą społeczną.
Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, obecnie jako kierownik Oddziału Sportu w Departamencie Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych.
Wiceprezes Miejskiego Klubu Sportowego Star Starachowice. Spiker, komentator, kierownik ds. bezpieczeństwa.
Współtwórca Klubu Kibiców Niepełnosprawnych w Starachowicach, który ma na celu aktywizację poprzez uczestnictwo w meczach piłkarskich.
Od 2015 roku członek Gminnej Rady Sportu w Starachowicach.
Od 2020 roku współtwórca starachowickiej grupy Widzialna Ręka – Starachowice oraz współzałożyciel Grupy Licytacyjnej oraz Fundacji – Zdążyć Przed Panem Bogiem, gdzie pełni funkcję wiceprezesa. Koordynator działań związanych z realizacją prowadzonych licytacji oraz zbiórek pieniężnych na rzecz chorych dzieci i dorosłych. Bierze czynny udział w eventach na rzecz potrzebujących. Opiekun techniczny grupy licytacyjnej Zdążyć przed Panem Bogiem.
Wykładowca technologii informacyjnych w PWSH Pomerania w Starachowicach.
Społecznik, pasjonat, zawsze chętnie pomagający innym, komunikatywny i otwarty na współpracę i ludzi.

Michał Pomorski - informatyk programista, mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych , konsultant w firmie informatycznej Mobica. Od 2015 pracuje jako lider projektu, którym jest aplikacja dla jednej z największych firm telekomunikacyjnych na świecie z ponad 50 milionami użytkowników - T-Mobile. W tym projekcie zaczął jako programista, ale szybko został liderem zespołu, a później liderem całego projektu. Od 2,5 roku, pracuje już tylko zdalnie, dzięki czemu, może sobie pozwolić na podróżowanie po USA.

Anna Pawlicka – pracuje w USA jako programista;
absolwentka informatyki na Queen Mary University of London, odbyła staż w Banku Inwestycyjnym Goldman Sachs. Studia ukończyła z dyplomem Bachelor of Science. Po studiach pracowała jako Data Engineer, a w wolnych chwilach organizowała w Londynie warsztaty programowania dla kobiet.  Od 2015 roku pracuje jako inżynier oprogramowania w firmie WalmartLabs z siedzibą w San Francisco. Wygłasza prelekcje na konferencjach technologicznych i… zwiedza Amerykę.

Anna Rokita - aktorka teatru Bagatela w Krakowie. Wrocławską PWST ukończyła w 2006. Już na drugim roku studiów debiutowała jako Laura w „Szklanej menażerii”  w Teatrze Bagatela. Nazywana jest nie bez kozery „aktorzycą i „zwierzem scenicznym”, znakomicie potrafi wcielić się w postaci z wyobraźni i Dostojewskiego, i Woody’ego Allena. Jej kolejne role to: Ona w „Seansie”, Hedda w „Heddzie Gabler” , Bianka w „Othellu” , Sonia w „Zbrodni i karze” , Dziewczyna w „Procesie”, Adrian w „Seksie nocy letniej” , Karla w „Nocy Helvera”  oraz m.in. pies i starsza kobieta w „Barbelo, o psach i dzieciach” . Po epizodach w „Mayday” i „Oknie na parlament” w 2012 zmierzyła się z pierwszą znaczącą rolą farsową w „Wieczorze kawalerskim”. Nie przepada za castingami, pojawiła się w paru serialach i filmach pełnometrażowych („Janosik”, reż. A. Holland i „Huśtawka”, reż. T. Lewkowicz). Brała udział w Gali XXVI Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Wiatry z mózgu”. W 2013 wyróżniona nagrodą Arete za debiut w Teatrze Polskiego Radia w roli Karli w „Nocy Helvera” w reżyserii autora. 

Michał Kawalec - opracował i zbudował pierwszą na świecie rakietę z silnikiem detonacyjnym na ciekłe materiały pędne, która odbyła swój lot we wrześniu 2021 roku. Jest absolwentem wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, członkiem Akademii Inżynierskiej w Polsce, od 2009 roku pracuje w Instytucie Lotnictwa (obecnie Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa). Współpracuje m.in. z US Air Force Research Laboratory oraz z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Prowadzi liczne granty krajowe i zagraniczne związane z silnikami rakietowymi i lotniczymi. Jest autorem i współautorem ważnych publikacji naukowych oraz patentów związanych z zastosowaniem spalania detonacyjnego w napędach lotniczych. Obecnie kieruje Laboratorium Napędów Detonacyjnych Sieci Badawczej Łukasiewicz- Instytutu Lotnictwa

Anna Kawalec  - architekt wnętrz w designerskim centrum Londynu, tworzy koncepcje wnętrz biurowych w Londynie i na całym świecie. Od dzieciństwa lubiła piękne wnętrza, wykazywała się dużą pomysłowością    w urządzaniu swojego mieszkania. Początkowo nie myślała o studia związanych z architekturą wnętrz. Pomysły  były bardziej realne, związane ze studiowaniem języka angielskiego lub nauczania początkowego. Wyjazd do Anglii sprawił, że postanowiła iść za swoją pasją i rozpoczęła studia  w Southampton, zgodne ze swoimi zainteresowaniami. Później przyszedł czas na studia magisterskie we Florencji.

Krzysztof Barański - dr inż. na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, Katedra Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy  w AGH w Krakowie.

Anita Wnętrzak - skończyła fizykę na AP w Krakowie oraz fizykę medyczną na UJ . Zrobiła doktorat z biofizyki na Wydziale FAIS UJ, gdzie, została na asystenturze. Obecnie pracuje na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego na stanowisku dydaktyczno-naukowym.
W pracy zajmuje się zagadnieniami z zakresu fizykochemii powierzchni, a dokładnie monowarstwami Langmuira. Modeluje błony biologiczne i sprawdza wpływ różnych biomolekuł na ich strukturę.

Szymon Modzelewski - doktor historii i archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, wykładowca Akademii WNET, które można obejrzeć online, autor książek historycznych - "Wieki brązu i żelaza." Tom I i II, " Jak nakręcić bombę. Kulisy światowego konfliktu", współautor kwartalnika historycznego "Szkoła nawigatorów". Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik prac archeologicznych w Polsce i za granicą. Pracownik Muzeum i Rezerwatu Archeologicznego w Krzemionkach Opatowskich. Autor tekstów popularnonaukowych. Zainteresowania: gospodarka, handel, kontakty międzykulturowe w pradziejach i starożytności.

Magdalena Korczyńska - studiowała  socjologię na UMCS Lublin. Liderka "Klubu Przedsiębiorczych Mam Starachowice i okolice", coach kariery dla mam w "Twoja Mocna Strona Magdalena Korczyńska", certyfikowana trenerka FRIS, pomaga kobietom a przede wszystkim  matkom w świadomym określaniu drogi zawodowej i powrocie do pracy. Prowadzi stronę internetową www.twojamocnastrona.pl

Grzegorz Korczyński - oficer i nawigator na tankowcach, pracował w Lauritzen Offshore Services A/S i  Teekay Marine Services, uczył się w The Gdynia Maritime School. Obecnie jest nawigatorem na tankowcu Shuttle, jest to  nietuzinkowa praca jeszcze kilka lat temu była ich garstka ludzi na świecie wykonujących tą bardzo wąską dziedzinę.  Działają w miejscach ( np. Brazylia) gdzie ze względów ekonomicznych oraz technicznych nie da się położyć rurociagu pomiędzy polem naftowym a lądem. Zadaniem nawigatora jest bezpieczne odebranie surowej ropy naftowej prosto ze źródła, lekko tylko przetworzonej przez FPSO i bezpieczne dostarczenie miliona baryłek 160 000 m3 na terminal a dalej na rafinerie na lądzie . Jak mówi Grzegorz "obecnie praca nawigatora to wieczna walka z czasem wiele raportów, inspekcji duży nacisk na bezpieczeństwo, praca w wielonarodowym zespole, co akurat jest bardzo w porządku. Pracuje dla koncernów Petrobras, Total i Shell. 

Krzysztof Sokół - misjonarz w Papui Nowej Gwinei, prowadzi stronę na FB Asaro Catholic Church.

Małgorzata Serwicka - pedagog specjalny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej, certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych. Współtwórca Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju "Praksja".

Konrad Mazur - pedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych, certyfikowany Terapeuta Ręki i Zaburzeń Motoryki Małej I i II stopnia.. Współtwórca Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju "Praksja" w Starachowicach

Aldona Łaniewska-Wołłk - dziennikarka Polskiego Radia, publicystka kulturalna.

Anna Gardian-Gontarczyk - właścicielka firmy groomerskiej w Starachowicach.

Emilia Celary - studiowała „Budownictwo” na: Kielce University of Technology
Uczyła się w Politechnika Świętokrzyska. Praca: Forum Uczelni Technicznych
Forum Uczelni Technicznych jest komisją branżową Parlamentu Studentów RP. W chwili obecnej FUT zrzesza 30 Uczelni i reprezentuje ponad 350 000 studentów.

Łukasz Karliński - weterynarz w Tomaszowie Mazowieckim

Klementyna Maszewska - weterynarz, współwłaścicielka firmy Goldi - Gabinet Weterynaryjny w Starachowicach.

Rafał Dobrowolski - dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie , wcześniej był zatrudniony na stanowisku kierowniczym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Monika Madejska-Błachut - Dyrektor Centrum Dystrybucji w UNICARD SA Kraków i okolice.

Bartek Czapka - mieszka na stałe w Warszawie. Ukończył nauki polityczne o specjalności samorząd i praca socjalna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu informatyki w adm. publ. na UJ.  Współautor publikacji naukowej "Political Digest cz. I" . Zawodowo związany jest  z Grupą Orange, z ramienia której w 2012 był odpowiedzialny za realizację techniczną Wrocław Global Forum we współpracy z amerykańskim think-tankiem Atlantic Council. Gośćmi konferencji byli m.in prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, prof. Władysław Bartoszewski, prof. Norman Davies oraz Witalij Kliczko. W latach 2012 - 2014 był członkiem wąskiego zespołu wspierającego Prezesa Grupy Orange Polska odpowiadając za przygotowanie materiałów merytorycznych dotyczących spraw pozatelekomunikacyjnych. Od 2014 był zaangażowany w otwarcie nowej działalności grupy w branży energetycznej. Od 2018 roku pracuje w spółce Orange Energia a od 2022 roku jest doradcą prezesa Orange Energia realizując najważniejsze dla Spółki projekty.

Społecznie zaangażowany  w lokalne Stowarzyszenie JES, gdzie oprócz publikowania tekstów publicystycznych, był inicjatorem i koordynatorem projektu "JESteśmy z Was dumni", który promował sylwetki bohaterów podziemia niepodległościowego z czasów II wojny światowej. 

Oprócz tego 2 razy prowadził debaty prezydenckie towarzyszące Wyborom Samorządowym na urząd Prezydenta Starachowic. Jedna z nich odbywała się w całości online za pośrednictwem portalu sse.pl, druga zaś odbyła się w listopadzie 2014 roku i zakończyła się wyborem najmłodszego prezydenta miasta w Polsce, Marka Materka.

Anna Kuminek - właścicielka Bistro Manhattan w Starachowicach.

Anna Domańska - Szkudlarska - właścicielka pracowni tortów - "Bajeczne Wypieki - Pracownia Tortów Artystycznych" w Starachowicach. Brała udział w wielu konkursach i festiwalach tortów artystycznych , w  których udało jej się osiągać pozytywne i wysokie wyniki, m.in. II miejsce w Katowicach.  Prowadzi także warsztaty z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych, a jej  torty uświetniają starachowickie wydarzenia kulturalne. 

Ewa Siwonia-Charczuk - adwokat w Kancelarii Adwokackiej w Starachowicach.

Rafał Szeląg - adwokat, prowadzi Kancelarię Adwokacką w Starachowicach. Ukończył Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i jest członkiem międzynarodowego bractwa prawniczego „Phi Delta Phi”.

Marta Szeląg - adwokat, współwłaścicielka Kancelarii Adwokackiej w Starachowicach. Ukończyła UMCS w Lublinie.

Monika Wieczorek - adwokat, prowadzi Kancelarię Adwokacką w Starachowicach.

Katarzyna Boroń-Broda - Kancelaria Adwokacka w Starachowicach. Ukończyła UMCS w Lublinie, aplikację zdała w 2015 r. Praca daje jej  dużo satysfakcji oraz wdzięczność bardzo zadowolonych klientów.

Ewa Perez-Cruz - prowadzi gabinet stomatologiczny Dentacruz w Starachowicach.

Monika Piotrowska-Kornaś - manager w "Stomatologia Borowski" w Starachowicach

Eliza Pytel - właścicielka Magic English - Centrum Językowe Starachowice.

Dominika Olkowska - optometrysta, mieszka  w Warszawie, studiowała „Vision sciences/Optometry” na Pennsylvania College of Optometry oraz na  Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie szefowa działu szkoleń w 5 krajach czyli Polsce Litwie Łotwie Estoni i Ukrainie w jednej z największych firm produkujących soczewki okularowe (Country Training & Education Manager Poland and Baltics w: Essilor),  dodatkowo jest redaktorem ds merytorycznych w branżowym dwumiesięczniku "Optyka" i wiceprezesem Zarządu  Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki, prowadzi  wykłady w USA na jednym z najbardziej prestiżowych spotkań dla optometrystów czyli American Academy of Optometry, od nowego roku ma objąć stanowisko redaktor naczelnej w innym magazynie optycznym. 

Grzegorz “Gefor” Staniek - perkusista, muzyk sesyjny, edukator, realizator dźwięku, producent muzyczny. Założyciel lekcjegrynaperkusji.pl oraz współtwórca Wrocławskiej szkoły muzycznej TONY https://tony.com.pl/Od 22 lat jest aktywny scenicznie oraz zajmuje się szeroko rozumianym biznesem w branży muzycznej. Współzałożyciel i prezes Fundacji Drużyna od robienia cudów https://maszmoc.com.pl/Współtwórca oraz producent studio Jama.studio

Dominika Wrzesiok  - kocha taniec;  W Malmo, założyła szkołę salsy. Prowadzi  także kursy w innych miastach Szwecji i w Danii.

 Marzena Wójcik - prowadzi działalność  gospodarczą na kilku etatach. Współpracuje z hotelami jako sprzedawca usług hotelowych - pośrednictwo turystyczne. Dodatkowo jest animatorem zabaw dla dzieci. Usługi te świadczy na urodzinach, przyjęciach oraz weselach jako animator do wynajęcia. Wykonuje też japoński rytuał - masaż twarzy Kobido - Mobilne SPA - KOBIDOtape. Z zamiłowania Certyfikowana Saunamistrzyni.

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2024 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.