Jesteś tutaj: Start
Back To Top
Z ogromną radością informujemy, że Julia Zaręba i Maja Sosnowska, uczennice klasy humanistyczno-artystycznej w III LO , zostały laureatkami XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Inspirowanego Twórczością Bolesława Leśmiana w ramach XXXIV Ogólnopolskich Dni Leśmianowskich. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 30 czerwca 2020 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Iłży. Julka zajęła II miejsce za obraz pt."Śmiercie" a Maja uplasowała się na III miejscu za obraz pt. "Topielec".

Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych chemią na intensywny kurs chemii organicznej. Działu, który większość uczniów realizuje w klasie maturalnej. Kurs złożony z 30-godzin lekcyjnych potrwa w okresie 29.06-17.07. Kurs w zakresie chemii organicznej będzie prowadzony od podstaw. Zapraszamy zatem uczniów kończących właśnie klasę przedmaturalną,ale również młodszych. Kurs będzie prowadzony w formie on-line na platformie ZOOM, gdzie każdy uczestnik może swobodnie wypowiadać się oraz pisać po wirtualnej tablicy. Korzystanie z platformy od strony uczestnika zajęć jest darmowe.
Szczegółowy plan znajduje się w załączonym linku:
https://dlaszkol.chemia.uj.edu.pl/…/832ff6a8-08c9-40a5-accf… [1]
Czytaj więcej: Oferta Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagielońskiego
Maturzystów oraz Nauczycieli zapraszamy na Mszę Świętą o dary Ducha Świętego
na czas Egzaminów Maturalnych w najbliższą niedzielę 7 czerwca o godz. 18:00
w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach na Os. Południe.
Msza Święta będzie sprawowana również w intencji ś.p. Przemysława Krzewickiego.

"Ktoś tutaj był i był,
a potem nagle zniknął
i uporczywie go nie ma."
Z wielkim żalem informujemy, że 15 maja 2020 r. zginął tragicznie Przemysław Krzewicki - wieloletni pracownik administarcyjny naszej szkoły, który pełnił funkcję księgowego. Był również pasjonatem futbolu a przede wszystkim pełnym pasji i pomysłów oraz zawsze uśmiechniętym i życzliwym, młodym człowiekiem. Odszedł zbyt wcześnie, dlatego z ogromnym smutkiem żegnamy ś.p. Przemysława Krzewickiego.
Spoczywaj w pokoju [*] Rodzinie i Najbliższym Przemka składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Drodzy ósmoklasiści! Zapraszamy do III LO - najbardziej przyjaznej szkoły
w naszym powiecie i jedynej szkoły średniej na osiedlu Południe:)
Zobaczcie filmik promocyjny i ulotki, i podejmijcie najlepszą decyzję -
zostańcie uczniami III LO :)