Jesteś tutaj: Start
Back To Top
Przemarsz orszaku Trzech Króli stał się już tradycją w Starachowicach. W tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do jego organizacji i przebiegu. Koordynatorem całości został ksiądz Andrzej Kania.
W piątek 10 stycznia Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole koncert połączony z licytacjami na rzecz 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Emocje były niesamowite, bo i cel bardzo szczytny: dziecięca medycyna zabiegowa.
Jak co roku z inicjatywy pani Katarzyny Żerek odbył się kiermasz świąteczny, na którym uczniowie sprzedawali stworzone przez siebie ozdoby bożonarodzeniowe oraz ciasta i ciasteczka. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Rudniku, dlatego odbywał się pod hasłem "Czy zwierzęta też mogą mieć dobre Święta?" Stoiska przygotowali uczniowie z klasy Ia, Ib, Ic, IIa i IIIa. Łączny dochód z kiermaszu wyniósł 573 zł.
11 grudnia 2019 roku w murach Szkoły Podstawowej nr 6 odbyło się podsumowanie Konkursu Twórczości Literackiej – "Rodzino, stań się tym, czym jesteś." W XIII edycji konkursu brało udział 75 uczestników. Wśród uczniów szkół średnich w kategorii poetyckiej laureatką została JULIA ZARĘBA, uczennica klasy Ia przygotowana przez polonistkę R.Kasperkiewicz.
W dniu 12 grudnia klasy Ia i Ib udały się na wycieczkę do Krakowa. Celem wycieczki było poznanie zabytków Krakowa.