Jesteś tutaj: Start
Back To Top

Wielki finał w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
Cóż to były emocje! 6 grudnia, w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, uczniowie naszej szkoły walczyli w finale Turnieju Gry Planszowej „Czas na Start-up!” z 14 najlepszymi zespołami z pięciu województw Polski wschodniej. Turniej zorganizowany był w ramach akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Atmosfera rywalizacji udzielała się już od wejścia na salę, w której odbywał się turniej. Warto jednak zaznaczyć, iż był to duch zdrowej rywalizacji – w tym turnieju nie chodziło bowiem o zwycięstwo, ale o dobrą zabawę, a także kształtowanie postaw przedsiębiorczych i wzmacnianie umiejętności strategicznego myślenia, współpracy i szybkiego podejmowania decyzji. Pomimo, iż nie udało się nam zdobyć tytułu laureata, każdy w tym turnieju był wygrany. Uczniowie otrzymali nagrody o wartości 800 zł, a dzięki ich sukcesie i uczestnictwie w finale – nasza szkoła cieszy się nową tablicą interaktywną o wartości 3 500 zł. Uczniów do turnieju przygotowywały Elżbieta Majchrzak i Justyna Łach.
Wartość nagród jest tym większa, że zostały one wręczone osobiście przez minister funduszy
i polityki regionalnej Małgorzatę Jarosińską-Jedynak.
Gratulujemy zwycięzcom – uczniom z I Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich, a także wszystkim, którzy dzielnie rywalizowali o ten tytuł.
Wierzymy, że to wyjątkowe wydarzenie to początek wielu sukcesów uczniów, który zdobytą wiedzę o przedsiębiorczości wykorzystają w przyszłości, być może jako właściciele nowych firm.
Czytaj więcej: Wielki finał w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
Uczniowie ze Szkolnego Koła PCK pod opieką pani Jolanty Dobosz zorganizowali w tym roku Mikołaja dla dzieci z klasy 0b przy SP13.
Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia, dlatego Samorząd Szkolny przygotował szereg atrakcji w postaci konkursów: językowego - na największą liczbę słówek związanych ze zbliżającymi się świętami, karaoke - na piosenkę świąteczną zaśpiewaną przez każdą klasę, na najlepsze przebranie związane z Mikołajkami.
W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS 2019 Starachowicki Sanepid oraz PCK zorganizowały konferencję profilaktyczną pod hasłem "Porozmawiajmy o AIDS". Konferencja odbyła się 3 grudnia w sali konferencyjnej Olimpia przy Urzędzie Miejskim.
Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. 29 listopada uczniowie klasy Ib ze szkolnego koła PCK pod opieką pani Jolanty Dobosz przygotowali wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły, w zamian za zabawki i słodycze, które zostaną przekazane dzieciom w paczkach mikołajkowych.