Jesteś tutaj: Start
Back To Top
21 grudnia 2017 roku w szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem "Pójdźmy wszyscy do stajenki..." w wykonaniu uczniów klasy Ia.
W Środę 20 grudnia 2017 w III LO odbyło się podsumowanie akcji "Scyzoryki dla Afryki" oraz kiermasz adwentowy z przeznaczeniem na karmę dla bezdomnych zwierząt w Rudniku.

13 grudnia wieczorem w budynku „trójki” doszło do ponownego spotkania na temat przyszłości szkoły m.in. z kuratorem oświaty Kazimierzem Mądzikiem, starostą Danutą Krępą i prezydentem Starachowic Markiem Materkiem. Tym razem informacje były bardzo uspokajające - Starostwo wycofało się z planów przeniesienia Ośrodka do III LO!
Czytaj więcej: Rozstrzygające spotkanie z Prezydentem i Starostą

W ramach programu – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, nasza biblioteka szkolna otrzymała wsparcie w wysokości 5000 zł. Za tę kwotę zostało zakupionych prawie 200 nowych pozycji do naszego księgozbioru. Są to głównie nowości wydawnicze – bestsellery atrakcyjne dla młodzieży: książki podróżnicze, literatura faktu, poradniki oraz literatura piękna.
W związku z różnymi plotkami i informacjami docierającymi do szkoły na temat przyszłości III LO, zorganizowane zostało na wniosek szkoły spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej budynku Starostwa Powiatowego w dniu 7 grudnia 2017 roku. Ze strony organu prowadzącego obecni byli przedstawiciele Zarządu Powiatu. Na spotkanie przyjechał również Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Kazimierz Mądzik. Szkołę reprezentowali: dyrektor Mirosław Niewczas, nauczyciele i pracownicy, uczniowie i ich rodzice, absolwenci szkoły. Obecni byli także przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi oraz instytucji wspierających osoby niepełnosprawne.W sumie w spotkaniu uczestniczyło ok.100 osób.