Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

Kolejny raz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego z Oddziałami Integracyjnymi mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, uczestnicząc w Dniu Sportu, który odbył się w dniach 9-11 września br. Impreza miała na celu rozbudzanie potrzeb do czynnego uczestnictwa
w różnych formach aktywności rekreacyjno – sportowej. Zaskoczenie było duże, ponieważ cała społeczność spotkała się na obiektach Portu Lubianka.
To nowoczesny kompleks propagujący rozwój sportów wodnych, położony wśród urokliwych lasów. Był to doskonały czas na integrację, wspólną zabawę oraz aktywną formę rekreacji. Gośćmi wydarzenia byli: Prezydent Miasta Marek Materek, Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Michał Gutowski.


 
Główną atrakcją wydarzenia była możliwość skorzystania przez każdego ucznia z oferty wypożyczalni sprzętu pływającego oferowanego przez Lux i LakePark (kajaki, rowerki wodne, deski SUP, canoe, żaglówki). Podczas zajęć młodzież zdobyła podstawową wiedzę m.in. na temat zasad bezpieczeństwa na wodach otwartych w grupie zorganizowanej. Opanowała podstawowe umiejętności pływania kajakiem, w tym: wsiadanie i wysiadanie, podstawy techniki wiosłowania, umiejętność wykonywania manewrów na kajaku dwuosobowym i rowerku czteroosobowym. Ten przemiale spędzony dzień nie doszedłby do skutku, gdyby nie pomoc Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  Krzysztofa Szczygła, oraz pracowników MOSiR i wypożyczalni : Piotra Chmiela, Mariusza Kotowskiego, Pawła Wiśniewskiego, Patryka Bebelskiego, Rafała Jacka, Patryka Pryciaka, Bartka Bolęby, Gabrieli Pomorskej, Michała Jeziorskiego. W tajniki żeglarstwa wprowadzali przedstawiciele klubu żeglarskiego Jan Minda i Józef Minda. Społeczność szkolna wraz z dyrektorem szkoły Mirosławem Niewczasem dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Sportu. Liczymy na dalszą owocną współpracę z MOSiR i władzami miasta. Koordynator imprezy Elżbieta Majchrzak dziękuje nauczycielom, wychowawcom klas za sprawowanie opieki nad uczniami i dbanie o bezpieczeństwo podczas zajęć. Atrakcją po wodnych zmaganiach młodzieży było wspólne grillowanie i poczęstunek, który przygotowali Grzegorz Słyk i Mariusz Sikora.

 

 

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2024 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.